Historia firmy Cenega

Nasza firma powstała z połączenia IPS Computer Group (data założenia: 1991) oraz Mirage Media (data założenia: 1988), które początkowo działały pod szyldem IM Group, by finalnie przekształcić się w firmę CENEGA. Firma od początku swojej działalności zajmuje się kompleksowym wprowadzaniem na rynek gier. CENEGA prowadzi działalność w Polsce, Czechach oraz na Słowacji i Węgrzech. Obecnie firma wydaje gry we współpracy z 1C Company, BANDAI NAMCO Entertainment, Bethesda Software, Capcom Interactive, Paradox Interactive, Play Way S.A., SEGA Europe Ltd, Sold Out Sales & Marketing, Square Enix, Take 2 Interactive oraz Warner Bros. Interactive Entertainment.

 

 

2016 - Firma rozszerza profil działalności powołując autorską markę Good Loot, czyli wysokiej jakości licencjonowane gadżety, odzież i akcesoria z najpopularniejszych gier i marek popkultury.

 

 

 

 

 

 

 

2014 - Firma Cenega Poland zostaje przekształcona w spółkę akcyjną, zmieniając nazwę na CENEGA S.A. W tym samym roku firma rozpoczyna rozwój nowej sekcji, której zadaniem jest kompletna obsługa gier Free-to-Play MMO łącznie ze stworzeniem polskiej wersji językowej, powstaniem lokalnych serwerów, pomocy technicznej, jak i dedykowanych grze administratorów. Pierwszym projektem jest gra Royal Quest.

 

 

 

 

 

 

 

2013 - Sklep internetowy firmy Cenega, który od 2011 roku znany jest pod nazwą muve.pl odłącza się formalnie od firmy i przekształca w spółkę Muve S.A.

 

 

 

 

 

 

 

2009 - Dział Cenegi, świadczący usługi tłumaczeniowe, programistyczne i testerskie, odłącza się od firmy CENEGA Poland i przekształca w QLOC S.A. W tym roku swoją działalność rozpoczyna firma Cenega Hungary.

 

 

 

 

 

 

 

2005 - CENEGA N.V. oraz wszystkie firmy wchodzące w skład koncernu staje się częścią grupy 1C - rosyjskiego giganta wydawniczego z siedzibą w Moskwie.

 

 

 

 

 

 

 

2000 - Firma IM Group przekształca się w firmę Cenega Poland, a Bohemia Interactive zmienia nazwę na Cenega Czechy. W tym roku firma rozszerza także swoją działalność na rynek słowacki.

 

 

 

 

 

 

 

2000 - W wyniku połączenia IPS Computer Group z Mirage Media powstaje firma IM Group Sp. z o.o. W tym samym roku dzięki połączniu IM Group z o.o z czeską firmą z branży gier komputerowych Bohemia Interactive s.r.o. oraz DBG OSTEUROPA Holding GmbH, utworzony zostaje holding CENEGA N.V.