Citizen Sleeper

 

RPG osadzone w ruinach międzyplanetarnego kapitalizmu.

 
 
Platforma Nintendo Switch
Gatunek RPG
Wersja językowa lang
Data premiery 28.06.2024
Wydawca U&I Entertainment
 
 

Wymagania techniczne

Konsola Nintendo Switch

Pudełkowe wydanie zawiera:

Pełną wersję gry

Dwustronny plakat będący także mapą

Dwustronną okładkę

Trzy karty z grafikami z gry

Zestaw naklejek

 

RPG osadzone w ruinach międzyplanetarnego kapitalizmu. Wciel się w zbiegłego robotnika, który kończy na pełnej bezprawia stacji na marginesie międzygwiezdnego społeczeństwa. Poznawaj stację, wybieraj przyjaciół, ucieknij przed przeszłością i ukształtuj swoją przyszłość.

 

Jedna z najbardziej uznanych gier niezależnych 2022 roku, nominowana do nagrody Game Awards, Citizen Sleeper to inspirowana grami stołowymi narracyjna gra RPG osadzona na Erlin's Eye, zrujnowanej stacji kosmicznej, która jest domem dla tysięcy osób próbujących przetrwać na obrzeżach międzygwiezdnego społeczeństwa kapitalistycznego.

 

Jesteś zdigitalizowaną ludzką świadomością w sztucznym ciele, własnością korporacji, która chce cię odzyskać. Jeśli chcesz przetrwać ten cykl, musisz zaprzyjaźnić się z obcymi i barwnymi mieszkańcami stacji kosmicznej, zarabiać na siebie i rozeznać się we frakcjach niezwykłej metropolii.

 

Cechy gry:

 

Ryzykuj. Pracuj. Zarabiaj. Przetrwaj.

Czerpiąc inspirację ze stołowych RPG, Citizen Sleeper zapewnia doświadczenie kreowane przez gracza, w którym wybierasz własną ścieżkę, a twoje decyzje kształtują bogaty świat gry. W każdym cyklu na nowo rzucasz kośćmi i decydujesz, jak wykorzystać dany ci czas. Możesz tworzyć lub zrywać sojusze, odkrywać prawdę i uciekać przed tymi, którzy chcą cię dopaść. Przetrwaj i odnieś sukces, cykl po cyklu, niekiedy walcząc z czasem!

 

Wspieraj przyjaciół

Stację zamieszkują postacie z różnych środowisk, próbujące wiązać koniec z końcem wśród gwiazd. Zbieracze, technicy, hakerzy, barmani, uliczni sprzedawcy – każdy ma do opowiedzenia jakąś historię. Do ciebie należy wybór, komu z nich pomożesz. Razem ukształtujecie swoją przyszłość.

 

Poznaj ich tajemnice

Z czasem zaczniesz używać kości, by włamać się do chmury stacji i wykorzystywać dane zgromadzone na przestrzeni kilkudziesięciu lat, poznawać nowe obszary i odkrywać tajemnice. Tę moc masz tylko ty – i dzięki niej możesz zmienić swoją przyszłość. Tajemnice wielkich korporacji, zbuntowane SI i ogrom danych czekają na tych, którzy odważą się zgłębić bezmiar sieci stacji.

 

Istniejesz, by zginąć

Dla Essen-Arp jesteś tylko przedmiotem, jednym z wielu w ciągnącym się przez cały kosmos portfolio. Stanowisz wytwór toksycznego systemu w świecie, gdzie rozwój ludzkości nierozerwalnie łączy się z wyzyskiem. Ucieknij przed twórcami twojego niszczejącego ciała i wyznacz własną ścieżkę w bogatym świecie science fiction, który bada idee niepewności, indywidualności i wolności.

 

Pełne doświadczenie

Citizen Sleeper zawiera obecnie także trzy dodatki (Flux, Refugee, Purge), które dodają nowe wątki, postacie oraz lokacje w ramach Erlin’s Eye.